See the original article Особливості представництва: Перспективні ВНЗ провідних держав світу Мета виставки: презентація освітніх послуг для студентів країн Євросоюзу з метою забезпечення мобільності в освіті як одного з перспективних напрямків розвитку Болонського процесу; демонстрація досягнень і обмін досвідом у перетворенні ВНЗ з національних у європейські.
Показники міжнародного форуму “Perspektywy-2009” - Одна з найбільших в Європі.
- 120 ВНЗ з 17 провідних держав світу (Англія, Швеція, США, Голландія, Австрія, Франція, Японія, Німеччина, Італія, Росія, Україна та ін.)
- 250 ВНЗ Польщі.
- 400 середніх навчальних закладів Польщі.
- 15 000 відвідувачів щоденно.
У 2008 році Україна мала статус “Почесного гостя” на Міжнародній виставці, що давало їй право безкоштовно представляти 25 ВНЗ України. Завдяки особистому втручанню ректора В.П.Андрущенка у “МОНівську” процедуру відбору ми потрапили в це число. Отримали диплом “як перспективний ВНЗ Європи”. У 2009 році листом на ім'я ректора ми були запрошені особисто президентом Міжнародного оргкомітету виставки. У листі наш університет названий “перспективним українським партнером на європейському освітньому ринку. У рамках виставки проходили презентації іноземних ВНЗ (на виставці їх було 120). Був відбір: по одному ВНЗ від країни. Росію представляв – Санкт-Петербурзький політехнічний університет імені князя Гагаріна. Україну – НПУ імені М.П. Драгоманова.
7 березня у Великому конференцзалі ми представляли англомовну мультимедійну презентацію “НПУ імені М.Драгоманова – 175!” (історія, наукові школи, структура, інновації). Були відзначені дипломом.
Пропозиції, що викликали підвищений інтерес:
- У польських студентів:
- Навчання на НПВ для іноземних громадян і отримання державного сертифікату, що дає право вступати на перший курс до будь-якого ВНЗ України і НПУ імені М.Драгоманова.
- Навчання в магістратурі з непедагогічних спеціальностей за цінами нижчими в Європі.
- У іноземних ВНЗ:
- Співробітництво в розробці інноваційних педагогічних технологій у вищій школі: впровадження електронних систем навчання.
- Об'єднання фондів електронних бібліотек.
- Співпраця асоціацій випускників ВНЗ.
Працював колектив: - Проблеми з фінансовою документацією були владнані на рівні казначейства нашою бухгалтерією (Ярославська Л.П.).
- Візову підтримку здійснив відділ міжнародного співробітництва (Лавриненко В.Г.).
- Друкування стендів, буклетів і візитівок оперативно забезпечило “Видавництво НПУ імені М.Драгоманова”(Сусол О.К.).
- Розробку дизайну стендів, буклетів, переклад на англійську мову, виготовлення і технічний супровід мультимедійних презентацій – співробітники ІДН.
- Англомовні презентації інститутів виготовили модератори сайтів інститутів.
|