spacer.png, 0 kB
Українська локалізаціяEnglish
English French German Italian Polish Russian Spanish Ukrainian

Піготовка до ЗНО

Спілкування

Форум НПУ

Випадкове фото


turnir-3

Авторизация



Хто на сайті?

На даний момент 102 гостей на сайті

Всього відвідувачів

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday1028
mod_vvisit_counterYesterday877
mod_vvisit_counterThis week1905
mod_vvisit_counterLast week5481
mod_vvisit_counterThis month22413
mod_vvisit_counterLast month31153
mod_vvisit_counterAll6314700

Online (20 minutes ago): 81
Your IP: 18.226.28.97
MOZILLA 5.0,
Now is: 2024-12-23 18:03

spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
"Катинь" Друк e-mail


  
  30 жовтня 2008 року на базі Інституту дистанційного навчання Молода Просвіта НПУ ім.М.П.Драгоманова представила перегляд фільму "Катинь" (Польща, 2007 рік,  режисер — Анджей Вайда).

  

  

Анджей ВайдаВ основі фільму "Катинь"  - книга Аджея Мулярчика "Post mortem - Катинська Історія". Прем'єра фільму відбулася 17 вересня 2007, до річниці вторгнення радянських військ до Польщі в 1939 році. Фільм іноді називають найважливішим проектом Аджея Вайди.
"Катинь" розповідає історію жінок-матерів, сестер, дочок офіцерів Польської Армії, які були масово страчені в Катинському лісі силами НКВС за наказом Сталіна.
   "Цей фiльм не тiльки iсторична оповiдь – це також моя особиста оповiдь. Iсторiя моєї родини, мого батька, який був так само розстрiляний у Катинi, моєї матерi, яка чекала до останнього i вiрила в повернення мого батька; навiть попри те, що 1943 року було оголошено про вiдкриття масових поховань в Катинi i був оприлюднений список загиблих, мати все одно далi чекала на його повернення. Коли я пiдiйшов до реалiзацiї цiєї стрiчки, моїм головним питанням було: яка ж тема, власне, цього фiльму? I я вiдповiв: темою цього фiльму є злочин в Катинi i брехня про нього." -Анджей Вайда.
   За матеріалами http://kino.meta.ua

Довідка:
   17 вересня 1939 року на підставі таємного договору між Сталіним і Гітлером червона армія розпочала окупацію Західної України та Західної Білорусі, які тоді перебували у складі Польської держави, що вела нерівну війну з фашистською Німеччиною. На вимогу Москви польські військовослужбовці здебільшого без опору склали зброю. Офіцерів, серед яких було чимало резервістів, під посиленою охороною негайно відправили вагонами на схід, де для них уже заздалегідь підготували табори смерті. Навесні 1940 року за 20 кілометрів від Смоленська, в лісі в місцевості Катинь, кати з НКВС таємно розстріляли 4,4 тисячі польських офіцерів із табору в Козельську.
   Комуністична влада півстоліття замовчувала правду, намагаючись скинути всю провину на гітлерівців. Лише 1992-го керівництво СРСР офіційно визнало, що НКВС відповідальне за смерть польських полонених у Козельську, Осташкові та Старобєльську, яких розстріляли в Катині, Калініні (поховані в Мєдному) і Харкові.
   Ці події лягли в основу нового фільму “Катинь” Анджея Вайди, який цьогоріч висунули на здобуття “Оскара”, а 14 квітня в Харкові за участю режисера розпочалася його прем’єра в Україні. Ця подія приурочена до Дня пам’яті жертв Катині, який тепер щороку відзначають поляки в усьому світі.
   За матеріалами «Львівської газети» http://www.gazeta.lviv.ua

Запрошуємо до перегляду та обговорення стрічок!
 Молода Просвіта
Молода Просвіта НПУ ім.М.П.Драгоманова
Контактна інформація:
                 +(38 097) 933-60-30  (Василь)
                  http://community.livejournal.com/npuimdragomanow/

 

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Факультети
Фізико-математичний інститут :: Інститут філософської освіти :: Інститут фізичного виховання та спорту :: Інститут гуманітарно-технічної освіти :: Інститут інформатики :: Інститут іноземної філології :: Інститут історичної освіти :: Інститут корекційної педагогіки та психології :: Інститут мистецтв :: Інститут природничо-географічної освіти та екології :: Інститут педагогіки та психології :: Інститут перепідготовки та підвищення кваліфікації :: Інститут політології та права :: Інститут розвитку дитини :: Інститут соціології, психології та управління :: Інститут соціальної роботи та управління :: Інститут української філології
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB