spacer.png, 0 kB
Українська локалізаціяEnglish
English French German Italian Polish Russian Spanish Ukrainian

Піготовка до ЗНО

Спілкування

Форум НПУ

Випадкове фото


Міжнародна освітня виставка (Perspektywy 2008)

Авторизация



Хто на сайті?

На даний момент 108 гостей на сайті

Всього відвідувачів

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday1108
mod_vvisit_counterYesterday877
mod_vvisit_counterThis week1985
mod_vvisit_counterLast week5481
mod_vvisit_counterThis month22493
mod_vvisit_counterLast month31153
mod_vvisit_counterAll6314780

Online (20 minutes ago): 94
Your IP: 13.58.214.43
MOZILLA 5.0,
Now is: 2024-12-23 18:20

spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
Презентація видавничого проекту "Запізніле вороття" Друк e-mail

проект

28 жовтня 2008 року у відеоконференцзалі нашого інституту  наукова бібліотека університету провела чергове засідання Літературної вітальні на базі Інституту української філології.


Засідання присвячувалось презентації унікального видавничого проекту “Запізніле вороття”, в основі якого видавництво в Україні забороненого свого часу тоталітарним режимом наукової спадщини великого сина України Івана Івановича Огієнка (митрополита Іларіона), всесвітньо відомої постаті: поета, прозаїка, мовознавця, політолога, і теоретика канонічного права, філософа і історика, перекладача Біблії, енциклопедиста, борця за Українську незалежну соборну державу, людини, яка є цілою епохою в українській духовній культурі.

Микола ТимошикАвтора цього унікального канадсько-українського видавничого проекту Миколу Степановича Тимошика, доктора філологічних наук, професора, члена Національної спілки письменників і журналістів України, завідувача кафедри Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, людину, яка отримала право на першовидання творів Івана Огієнка в Україні з канадських рукописних фондів, ми запросили до нас на зустріч.

Завідувач кафедри видавничої справи та редагування Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор Микола Тимошик презентував одинадцять томів унікального видавничого проекту „Запізніле вороття”, де він виступає видавцем, упорядником, автором передмов і приміток кожного з видань. Книги входять друком у двох видавничих серіях – „Рукописна спадщина” та „Зарубіжні першодруки”.

У першій серії вже побачили світ такі твори Огієнка (Іларіона): „Українське монашество”, „Тарас Шевченко”, „Розп’ятий Мазепа”, „Богдан Хмельницький”, „Рятування України”.

Твори другої серії, що вже видані в Україні: „Історія української літературної мови”, „Українська культура”, „Свята Почаївська лавра”, „Слово про Ігорів похід”, „Українська церква за час Руїни”, „Історія українського друкарства”.

Кожна з цих книг представляє цілі пласти з історії української культури, які потребують політичного не заангажованого переосмислення й достойного пошанування сучасниками.

Право на видання творів Івана Огієнка в Україні з канадських рукописних фондів професор Тимошик отримав від канадської сторони у 2000 році під час презентації у десяти найбільших міст Канади його нової книги „Лишусь навіки з чужиною: Іван Огієнко (митрополит Іларіон і українське відродження”. Книга обсягом більш ніж півтисячі сторінок була написана на основі опрацювання автором колосального архіву митрополита Іларіона у Вінніпезі.

Видання проекту здійснюється під маркою відродженого професором Тимошиком у Києві Огієнкового видавництва „Наша культура і наука”, що діяло до і після Другої світової війни у Польщі, Швейцарії, Франції та Канаді.

Останньою новинкою проекту стала популярно написана фундаментальна праця „Історія українського друкарства”, яка може виконувати роль своєрідного навчального посібника для студентів гуманітарних факультетів університетів. Саме про цю книгу так сказав свого часу соратник Огієнка професор К. Студинський: „Серед культурних націй, як англійська, така книжка знайшлася б у кожній хаті інтелігентного громадянина”.

За матеріалами http://pressa.univ.kiev.ua

 

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Факультети
Фізико-математичний інститут :: Інститут філософської освіти :: Інститут фізичного виховання та спорту :: Інститут гуманітарно-технічної освіти :: Інститут інформатики :: Інститут іноземної філології :: Інститут історичної освіти :: Інститут корекційної педагогіки та психології :: Інститут мистецтв :: Інститут природничо-географічної освіти та екології :: Інститут педагогіки та психології :: Інститут перепідготовки та підвищення кваліфікації :: Інститут політології та права :: Інститут розвитку дитини :: Інститут соціології, психології та управління :: Інститут соціальної роботи та управління :: Інститут української філології
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB